Zakładanie ogrodów jest dużym przedsięwzięciem. Na początku plany i projekty gdzie każda roślina ma rosnąć. Następnie dobór roślin i zastanowienie w jakim stadium rozwoju rośliny kupić. Czy małe sadzonki, a może już okazałe, “aby było widać”. Ok! Jeśli już wszystko jest ustalone to teraz dokąd jechać po te rośliny. Zatem nasuwa się pytanie:

Gdzie kupować rośliny?

Zazwyczaj była tutaj dyskusja moja z klientami na ten temat. Dlaczego? Otóż klienci patrzą na początku na cenę produktu, a na drugim miejscu na jakość.
A jeśli można połączyć jedno i drugie?
Często słyszałam: “Bo w Castoramie czy OBI taniej”. Ale czy na pewno?

Można się temu przyjrzeć. Oczywiście na niektórych roślinach można oszczędzić. Ale czy warto? Kupując w hipermarketach rośliny skąd ma się pewność, że te rośliny są w dobrej kondycji? A co z reklamacją? Czy taniej znaczy lepiej? Dużo się tutaj nasuwa pytań.

Nie neguję tutaj tych hipermarketów, bo rośliny też się przyjmują, mają zapewnione warunki. Jednak warto wybrać inne miejsca, w których kupować rośliny.

Pewnego dnia wybrałam się do takiego hipermarketu na dział OGRÓD. I byłam zaskoczona… Kilka roślin, które kupiłabym w tym hipermarkecie były droższe niż u producenta. Tak, sklep też chce zarobić jednak nie było warto.
Zatem nasuwa się to samo pytanie:

Gdzie kupować rośliny?

Wybierając się na zakupy do ogrodu warto poszukać w pobliżu szkółek lub centra ogrodnicze. Dlaczego? Gdyż na pierwszym miejscu stawiana jest jakość, a nie cena. Kupując w tych miejscach rośliny jest też gwarancja prawie 100%, że rośliny się przyjmą i pieniądze, które zostaną wydane nie będą zmarnowane. Warto też kupować rośliny u producentów, gdyż jakość i cena idą w parze. Zatem można mieć wysokiej jakości rośliny, a przy tym niską cenę. Oczywiście za niektóre okazy trzeba wydać trochę większą kwotę, gdyż wyhodowanie takiej rośliny tez kosztuje.

Co ja polecam?

Na pewno polecam kupowanie roślin u producentów, gdyż jakość roślin jest 100%, a do tego można kupić w niskiej cenie. Można łapać też promocje przeglądając strony i sklepy internetowe producentów roślin.

Zatem wniosek sam się nasuwa…. A Ty gdzie kupujesz rośliny?