Przejdź do treści
Strona główna => Tajemnica w ogrodzie – jak ją utworzyć?

Tajemnica w ogrodzie – jak ją utworzyć?

  tajemnica w ogrodzie

  Każdy ogród jest inny, nie tylko pod względem powierzchni, ale i różnorodności kwiatów i wyglądu. Jednak jest jeden efekt, który powinien zawierać każdy ogród. Ten efekt to tajemnica. Tajemniczość w ogrodzie jest ważna, gdyż to ona zachęca do odnajdywania kolejnych „pomieszczeń” w ogrodzie.

  Planując i urządzając ogród (więcej znajdziesz tutaj) warto zastanowić się nad podziałem przestrzeni na mniejsze kawałki. Ogród można porównać do domu, w którym mieszkamy. Jak w domu mamy pomieszczenia tak i w ogrodzie można również je urządzić. 

  Tajemnica pomieszczeń ogrodowych

  Każde pomieszczenie może być urządzone w różnym stylu, co może dawać ciekawy efekt. Dodatkowo mały ogród będzie optycznie powiększony, a w dużym można urządzić swój prywatny kącik. 
  Co ciekawe jaki dom taki ogród. Co mam na myśli? Otóż jeśli w domu jest kuchnia to w ogrodzie można w ten sposób zrobić warzywnik czy ogród ziołowy. Pokój dzienny to może być ogród w stylu naturalistycznym gdzie można postawić stół, ławkę, krzesła i spędzać czas z rodziną i znajomymi.  W domu są ściany….

  … to w ogrodzie też czemu nie! Ściany w ogrodzie mają dać efekt przejścia z jednego „pokoju” do drugiego.  Nie potrzebne są duże ściany (ekrany), można użyć do tego roślin, donic, pergoli, trejaży. Możliwości jest wiele. Ściany te mają za zadanie oddzielenie części ogrodu od pozostałych, aby mogła powstać ta właśnie tajemnica. 

  A w dużym ogrodzie…..

  …można także główną część ogrodu zostawić otwartą, aby każdy widział co się znajduje na pierwszym planie. Natomiast w odległych częściach warto zrobić ukryte pomieszczenia, które wzbudzą nie tylko zachwyt wśród odwiedzających ogród, ale pozwolą utworzyć trochę prywatności, a nawet zasłonić to co nie chcemy, aby inni widzieli, np. szopkę na narzędzia, która nie wygląda najlepiej (można zawsze pomalować. Wybór odpowiedniej farby jest ogromny. Więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu).

  Tajemnica ścian

  Do „zbudowania” ścian w ogrodzie można wykorzystać nie tylko gotowe elementy, takie jak trejaże, pergole, płoty. Można zawsze wykorzystać moc roślin, a mianowicie zasadzić żywopłot czy wykorzystać inne rośliny, które nadadzą wyobrażenie ściany.

  bricks 459299 1280 768x499 - Tajemnica w ogrodzie - jak ją utworzyć?

  Dodatkowo jeśli chcemy powiększyć ogród można wykorzystać lustra. Tak lustra w ogrodzie to świetny pomysł dla osób, które mają małe ogrody. Nie tylko nadadzą ciekawy efekt, ale również tajemniczości. 

  Jak ustawić takie lustro?

  Przede wszystkim pod kątem, aby nadać efekt nieskończoności ogrodu. Dodatkowo należy pamiętać, aby lustro nie było za duże. I ramy lustra należy ukryć, najlepiej roślinami.

  halloween 1756864 1280 300x300 - Tajemnica w ogrodzie - jak ją utworzyć?

  A Ty co masz tajemniczego w ogrodzie?  Zdjęcia zostały zaczerpnięte z Internetu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *