Przejdź do treści
Strona główna => Jakie rośliny dla kota? Kiwi działa cuda!

Jakie rośliny dla kota? Kiwi działa cuda!

  kot w ogrodzie

  Jakie rośliny dla kota? To pytanie często jest zadawane przez właścicieli kotów. Masz ogród i kota lub koty? Chcesz dowiedzieć się jakie warto posadzić kwiaty, aby były przyjazne dla kotów? Świetnie! Czytaj dalej!

  Zwierzaki w ogrodzie to bardzo częste zjawisko. Często są z tym problemy, a przede wszystkim jeśli chodzi o koty( i teraz poleje się fala hejtów ulubieńców kitków…). No przecież kota nie da się wytresować, albo jedynie w mniejszym stopniu niż psa. Koty mają swoje ścieżki i miejsca, gdzie lubią się bawić i załatwiać swoją potrzebę. Nie jest to fajne, gdy idziesz sobie spokojnie po ogrodzie, a tu wchodzisz w odchody (czytaj gówno) kota. A w szczególności jak masz dzieci.


  Warto zainwestować w miejsce specjalnie dla kota, żwirek czy coś tam, gdzie może się załatwiać. No dobra i co dalej? Miejsce jest, ale też miejsce dla zabawy dla kota przydałoby się w ogrodzie. Ale po co wydawać kasę na jakieś place zabaw czy jakieś inne cuda. Tutaj z ratunkiem przychodzą rośliny. Zadasz pytanie „ale jak rośliny?” To proste, zrób miejsce dla swojego kitka i obsadź je roślinami, które go przyciągną.

  Jakie rośliny dla kota?

  Pierwszą rośliną i bardzo znaną jest kocimiętka Fassena (Napeta faasenii) oraz kocimiętka właściwa ( Napeta cataria). Jej liście działają na kota odurzająco, przez co można mieć wrażenie, że kot jest na haju… spokojnie to jest tylko chwilowe – max 15 min. Musisz też wiedzieć, że nie wszystkie koty są zainteresowane tą rośliną, no po prostu nie działa na nie. Przy kocimiętce mruczusie lubią się bawić, tarzać, a także przygryzać liście. Co więcej, kocimiętka nie tylko jest bezpieczna dla kota, ale też jest rośliną ozdobną. Ma białe lub niebieskie kwiaty, przez co uznać można, że jest roślina 2 w jednym. Raz, że jest idealna do zabaw kota, a dwa, że ozdabia Twój ogród.

  IMG 20180914 163529 575x1024 - Jakie rośliny dla kota? Kiwi działa cuda!
  Kocimiętka

  Kolejną rośliną jest aktinidia. Brzmi dziwnie, a to nic innego jak kiwi. Co ciekawe, najlepiej działa na sierściuchy sproszkowana. Super zabawa jest jak wetrzesz w zabawki lub akcesoria dla swojego kitka.

  Co więcej warto też zainteresować się kroplami walerianowymi, to również pobudza koty do działania.

  Jakie rośliny dla kota? – zioła

  Zastanawiasz się dlaczego koty lubią przebywać w ogrodzie, a przede wszystkim w rabatach ziołowych? Otóż zioła, a mianowicie:

  • rozmaryn
  • melisa
  • bazylia
  • oregano
  • pietruszka
  • tymianek

  oddziałują na koty nie tylko odurzająco, ale mają właściwości lecznicze. Dodatkowo możesz też posadzić te zioła i kocimiętkę w donicy i mieć w domu. Kot z pewnością będzie Ci za to wdzięczny. Jeśli gdzieś Twój kitek znajdzie na polu rumianek pospolity też włączy mu się lampka bycia na haju. Będzie się w nim tarzał i biegał jak opętany.

  Nie przepadam za zwierzakami, a w szczególności za kitkami, ale w ogrodzie mam posadzoną kocimiętkę, przez co przychodzą okoliczne koty i się bawią. Przynajmniej moje dzieciaki mają frajdę patrząc na koty i czasami głaskają je 😉

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *